پاراسل کیش، یکی از هیجان انگیزترین و ترسناک ترین تفریحات آبی

0 دقیقه زمان خواندن
پاراسل کیش

یکی از جزیره های زیبا و دیدنی استان هرمزگان و دریای خلیج فارس می باشد که سالانه گردشگران زیادی برای خوش گذارنی و تفریح به جزیره سفر زیبا سفر می کنند به همین منظور به غیر از جاذبه های طبیعی و تاریخی کیش مکان های دیدنی زیادی برای جذب گردشگر در این جزیره احداث شده است . از نظر لحاظ موقعیت جغرافیایی جزیره کیش از شمال به ایران و از شرق به تنگه هرمز و از جنوب با کشور امارات محتده عربی و از غرب به کشورهای بحرین و عربستان منتهی می شود

جزیره کیش یکی از جزیره های زیبای ایران می باشد که منطقه آزاد قرار گرفته و دارای طبیعتی زیبا و سواحل آرام بخش است که یکی از مقاصد اصلی مسافران و گردشگران در ایام تعطیل است و این جذب مسافر در این جزیره باعث افزایش درآمد سالانه این جزیره برای کشور شده است که در صنعت توریست بسیار با اهمیت است و باعث می شود که بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا مکانهای دیگر ایران نیز همانند این جزیره ها روند گردشگری در آنها افزایش یابد.

پاراسل کیش

لذت پرواز با پاراسل کیش

پاراسل کیش هم لذت پرواز را به شما می‌چشاند و هم منظره‌ای بی‌نظیر از جزیره کیش و خلیج‌فارس را به شما نشان می‌دهد. شما با کمک قایق از ساحل فاصله می‌گیرید، جلیقه‌های نجات را می‌پوشید و طبق گفته‌های مربی، با کمک چتر به پرواز در می‌آیید. خوبی پاراسل این است که تا ارتفاع 150 متری می‌توانید از قایق فاصله بگیرید؛ اما بیشتر از این ارتفاع مجاز نیست.

برای امنیت بیشتر گردشگران، مسئولان پاراسل تعداد نفرات مجاز برای هر پرواز را 3 نفر در نظر دارند. البته مجموع وزن این افراد نباید خیلی زیاد شود. در مواردی هم دو نفری چتر را به پرواز در می‌آورند.

اگر آب و هوا جزیره در زمان سفرتان خوب بود، پاراسل را حتماً امتحان کنید که ارزشش را دارد. به خاطر داشته باشید که همه کلوپ‌های دریایی کیش، می‌توانند شما را به پاراسل و پرواز بر فراز آب‌های خلیج‌فارس برسانند.

 پاراسل کیش را در مکان هایی مانند: ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، اسکله تفریحی و اسکله دامون می توانید بیابید و از آن بهره ببرید. در این اماکن امکاناتی از قبیل: نجات غریق، سرویس بهداشتی، رستوران، بوفه و اقامتگاه وجود دارد که گردشگران تور کیش می توانند از آن ها بهره ببرند. در سواحل کیش، نجات غریق هایی به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به توریست ها هستند. علاوه بر مکان های نام برده شده علاقه مندان در اماکن تفریحی دیگری مانند: پارک ساحلی باراکودا، ساحل شایان، مجتمع تفریحی دلفین، سی من، اسکوبا، مجتمع تفریحی نگین خلیج فارس و ناتیلوس نیز می توانند به پاراسل کیش بپردازند. در میان مراکزی که امکان انجام دادن پاراسل کیش را فراهم کرده اند، ساحل مرجان مناسب تر است و چشم انداز بسیار خوبی را به گردشگرانی که با تور کیش به جزیره سفر کرده اند، هدیه می دهد.اگر به دنیال جاهای دیدنی کیش میگردید در مجله گردشگری تاپ تراول با ما همراه باشید

29 بهمن , 1399